دلو 29, 1398 13:13 Asia/Kabul
  • تخت‌روانچی: \
    تخت‌روانچی: \"معامله‌ی قرن\" نقطه پایانی دورویی و نفاق طولانی‌مدت آمریکا است

سفیر و نماینده‌ ایران در سازمان ملل متحد با اشاره به رونمایی آمریکا از طرح نژادپرستانه "معامله‌ قرن" گفت: این طرح، نقطه پایانی دورویی و نفاق طولانی‌مدت آمریکا در هفتاد سال گذشته در خصوص مسئله فلسطین است.

«مجید تخت‌روانچی» سفیر و نماینده‌ ایران در سازمان ملل متحد در گفت وگو با دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای (KHAMENEI.IR) که شامگاه دوشنبه منتشر شد، با تاکید بر اینکه طرح ضد فلسطینی "معامله قرن" به نتیجه نخواهد رسید، افزود:این طرح موجب تقویت مقاومت مردم فلسطین و مسلمانان، ضد اشغال‌گری صهیونیست‌ها خواهد شد و بهانه‌ها را از دست جناح سازش‌کار خواهد گرفت.
تخت‌روانچی با اشاره به تلاش پنهانی آمریکایی‌ها برای حمایت‌های همه‌جانبه‌ از صهیونیست‌ها و معرفی خود به عنوان یک میانجی معتدل در میان دو طرف، گفت:برخی از طرف‌های ساده‌اندیش یا وابسته به آمریکا در منطقه این نقش را باور می‌کردند و به راه‌حل‌های پیشنهادی واشنگتن دل می‌بستند.
نماینده‌ ایران در سازمان ملل متحد با تاکید بر لزوم وحدت آحاد فلسطینیان در مقابله با توطئه معامله قرن تصریح کرد: مسلمانان باید با وحدت در حمایت از آرمان مردم فلسطین از هرگونه اقدامی در راستای ایجاد افتراق و دودستگی در میان امت اسلامی پرهیز کنند.
تخت‌روانچی با یادآوری راهکار جمهوری اسلامی ایران برای حل موضوع فلسطین یعنی رجوع به آراء مردم فلسطینی‌الاصل اعم از مسلمان، یهودی و مسیحی برای تعیین سرنوشت خودشان، افزود:این طرح، عادلانه، منطقی و دارای مبانی محکم حقوقی است که اگر به بهترین روش و در کمترین زمان اجرا شود، بحران هفتاد ساله‌ فلسطین حل خواهد شد.

 

کلیدواژه