حوت 02, 1398 14:02 Asia/Kabul
  • بازتاب بین المللی حضور پُرشور مردم ایران در انتخابات
    بازتاب بین المللی حضور پُرشور مردم ایران در انتخابات

حضور باشکوه مردم سراسر ایران اسلامی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های مختلف جهان داشت.

شبکه خبری فرانس 24 روز جمعه با اعلام شروع رأی‌گیری در یازدهمین دور انتخابات مجلس ایران گزارش داد: رای گیری با وجود تحریم‌های آمریکا و بعضی خبرها در خصوص شیوع ویروس کرونا در برخی شهرها، درحال برگزاری است.
تارنمای شبکه خبری CNN هم در بخشی از گزارش خود در خصوص برگزاری انتخابات در ایران با اشاره به تنش‌های میان ایران و آمریکا نوشت: کارشناسان معتقدند توپ در زمین آمریکا است و شاید واشنگتن مجبور به بازنگری سیاست خود در قبال ایران شود.
خبرگزاری "رویترز" نیز در گزارشی اعلام کرد: این انتخابات پارلمانی همزمان با فشار فزاینده واشنگتن بر تهران بر سر برنامه هسته‌ای انجام می شود و احتمالا منجر به تقویت حکومت در ایران خواهد شد.
شبکه تلویزیونی الجزیره نیز میزان مشارکت مردم ایران در انتخابات را از همان نخستین ساعات آغاز رای گیری، خوب توصیف کرد.
شبکه تلویزیونی "الجزیره" با قطع برنامه‌های عادی خود، به طور مستقیم تصاویری از حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی (ره) و انداختن رای ایشان به صندوق آراء در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان را پخش کرد.
بخش تصویری خبرگزاری "آسوشیتدپرس" هم همزمان با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در پای صندوق آراء، تصاویر این حضور و فرمایشات ایشان را بعد از انداختن رأی بصورت کامل پخش کرد.
رادیو بین المللی فرانسه (RFI) در گزارشی اعلام کرد، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بعد از شرکت در انتخابات در آغاز رای گیری بر مشارکت گسترده مردم تاکید کرد.
شبکه تلویزیونی العربی هم در ارتباط زنده با «حازم کَلّاس» خبرنگار خود در تهران به بررسی حال و هوای انتخابات امروز مجلس شورای اسلامی پرداخت.
حازم کلاس گفت: "اوایل صبح امروز گشت سریعی در مناطق مختلف تهران داشتیم و مشاهدات ما نشان داد قبل از باز شدن در‌های مراکز رأی گیری شماری از مردم عازم این مراکز شده اند تا در انتخابات شرکت کنند. پس از باز شدن در‌های مراکز رأی گیری نیز شاهد تشکیل صف رأی دهندگان مقابل مراکز رأی گیری هستیم و مردم شرکت در انتخابات را آغاز کردند". 
شبکه‌های تلویزیونی المسیره، الاتجاه، المیادین، المنار و فلسطین الیوم هم با پوشش مستقیم انتخابات مجلس در سراسر ایران، حضور مردم پای صندوق‌های رأی در دقایق نخست را پرشور توصیف کردند.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران و نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت 8 صبح امروز (جمعه) در 208 حوزه انتخابیه آغاز شد.
رای‌گیری به مدت 10 ساعت انجام خواهد شد و در صورت لزوم و اعلان استانداران و فرمانداران، قابلیت تمدید دارد.

 

تگ

کامنت