حوت 03, 1398 19:30 Asia/Kabul
  • انتقاد روحانی از ناتوانی اتحادیه اروپا در عمل به تعهدات برجامی
    انتقاد روحانی از ناتوانی اتحادیه اروپا در عمل به تعهدات برجامی

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت، پس از خروج آمریکا از برجام، اتحادیه اروپا نتوانست گام موثری در اجرای تعهداتش در این توافق بردارد.

«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در دیدار «استف بلوک» وزیر امور خارجه هلند در تهران، با بیان اینکه اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضرر ملت های منطقه، جهان و خود مردم آمریکا بوده است افزود: همه باید تلاش کنند برجام حفظ شود و ایران در این زمینه راه گفت و گو را با اتحادیه اروپا نبسته است.

روحانی با اشاره به اعمال تحریم های غیر قانونی و یکجانبه آمریکا علیه ایران، تصریح کرد: تحریم های ظالمانه آمریکا حتی دارو و غذای مردم ایران را نیز در برگرفته و انتظار این است که ملت های آزاده جهان با صدای رسا این تحریم های غیر قانونی را محکوم کنند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین ریشه ناامنی در منطقه غرب آسیا را حضور و رفتار آمریکا در این منطقه دانست و اظهار کرد: اگر آمریکا به جنایات تروریستی و دخالت های نادرست خود پایان دهد، غرب آسیا به طور طبیعی امن خواهد شد.

روحانی تاکید کرد: امنیت غرب آسیا باید توسط کشورهای این منطقه حفظ شود و حضور نیروهای خارجی در منطقه خلیج فارس تحت عنوان ائتلاف های مختلف، به ضرر امنیت منطقه است.

«استف بلوک» وزیر امور خارجه هلند نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت حفظ برجام به عنوان یک توافق بین المللی گفت: خروج آمریکا از برجام کار درستی نبود.

وزیر امور خارجه هلند با بیان اینکه کشورش برای حفظ برجام تلاش خواهد کرد، اظهار داشت: باید به گفت و گوها ادامه دهیم و مذاکره می تواند راه حل مشکلات و اختلافات باشد.

 

تگ

کامنت