حوت 24, 1398 14:04 Asia/Kabul
  • احضار حافظ منافع آمریکا به وزارت امور خارجه ایران در پی ادعاهای بی‌اساس ترامپ

سفیر سوئیس در تهران به‌عنوان حافظ منافع آمریکا درپی اظهارات بی اساس رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر مسئول دانستن ایران در حمله به پایگاه نیروهای موسوم به ائتلاف بین المللی در التاجی عراق به وزارت امور خارجه ایران احضار شد.

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز شنبه با اشاره به ابلاغ مراتب اعتراض تهران به سفیر سوئیس در ایران به‌عنوان حافظ منافع آمریکا تصریح کرد: در این ملاقات به سفیر سوئیس گفته شد، رئیس جمهور آمریکا به جای متهم کردن دیگران باید سیاست‌های غلط این کشور در حضور غیرقانونی در عراق و کشتن فرماندهان و سربازان عراقی، که عامل اصلی نفرت مردم این کشور از آمریکا شده است، به عنوان واقعیت بپذیرد.

موسوی با تاکید بر اینکه به سفیر سوئیس درخصوص هرگونه اقدام نسنجیده از سوی طرف آمریکایی و عواقب آن هشدار داده شد، افزود: در این ملاقات همچنین به حافظ منافع آمریکا تاکید شد، سیاست‌های غلط آمریکا در عراق باعث ایجاد تنش های کنونی است و مقامات آمریکا و بخصوص رئیس جمهوری این کشور نمی توانند با اظهارات بی پایه و اساس و خطرناک از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کنند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا پنچشنبه گذشته در اظهاراتی بی‌اساس، جمهوری اسلامی ایران را در حمله به پایگاه نیروهای ائتلاف در التاجی عراق مسئول دانست.

ادعای آمریکا در حالی مطرح می‌شود که تاکنون هیچ گروهی، مسئولیت حمله به التاجی را برعهده نگرفته است و برخی از احتمال تکرار صحنه‌سازی آمریکا برای حمله به مقرهای الحشد الشعبی و ترور فرماندهان محور مقاومت خبر می‌دهند.

در همین حال، آمریکا بامداد روز جمعه با حمله به پایگاه‌های الحشد الشعبی در چهار منطقه عراق، موجب کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از نیروهای وزارت دفاع و پلیس عراق شد.

کلیدواژه