حوت 29, 1398 09:36 Asia/Kabul
  • ظریف: کرونا حقیقت تحریم‌های ظالمانه آمریکا را برای مردم جهان آشکار کرد

وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر اینکه ویروس کرونا، حقیقت تحریم‌های ظالمانه آمریکا را برای مردم جهان آشکار کرد، گفت: تحریمِ سلامت ایرانیان از همان ابتدا در هسته مرکزی تروریسم اقتصادی و تحریم آمریکا علیه ایران تعبیه شده بود.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران عصر چهارشنبه در آستانه عید باستانی نوروز در پیامی ویدیویی به ملت ایران و همه کسانی که نوروز را گرامی ‌می‌دارند، یادآور شد: وقتی حق ملتی در دسترسی به دارو، غذا و سایر اقلام بشردوستانه سلب شد، در مقایسه با سایر کشورها در موقعیتی نابرابر و آسیب‌پذیرتر قرار می‌گیرد.

ظریف با بیان اینکه برای مبارزه با تحریم‌ها باید با همه اشکال گوناگون «خود تحریمی» وداع کرد و وارد عصر جدید دیپلماسی شد، افزود: مبارزه ضد کرونایی ملت ایران در همین مدت کوتاه، مرز میان ایرانیان مقیم خارج و داخل را از میان برداشته است.

وزیر امور خارجه ایران گفت: ایرانیانِ میهن‌دوست با مشاهده خطر کرونا، مرزبندی‌ها را کنار زده و سلامتی و بقای مردم خود را به عنوان یک اولویت انتخاب کرده‌اند.

ظریف با بیان اینکه آمریکا می‌کوشد از طریق افزایش مستمر لایه‌ها و عمق تحریم‌ها، در نهایت ایران را به یک جزیره محصور در اقیانوسی از تهدیدها و رنج‌ها تبدیل کند، تاکید کرد: "ایران باز می‌آید و برمی‌خیزد و دوباره قفل زندان تحریم را می‌شکند".

کلیدواژه