حمل 06, 1399 14:40 Asia/Kabul
  •  ایران رکورددار آمار بهبود یافتگان کرونا در جهان

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرد: تاکنون 9 هزار و 625 نفر از کسانی که در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.

«کیانوش جهانپور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران  روز چهارشنبه در گفت  وگو با خبرنگاران با اشاره به ابتلای 27 هزار و 17 نفر به ویروس کرونا در ایران گفت: با جان باختن 143 بیمار مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جانباختگان  در ایران به 2077 نفر رسید. جهانپور افزود: تا کنون بیش از 47 میلیون نفر در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا در ایران غربالگری شده اند.

همزمان با اقدامات پیشگیرانه و درمانی دولت ایران با کمک نیروهای مسلح، فرایند تشخیص زود هنگام، ردیابی افراد در تماس با مبتلایان، جدا سازی بیماران (قرنطینه) و درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا با همراهی همه اقشار مردم ایران، به سرعت در حال انجام است.

ویروس کرونا که نام رسمی آن کووید - 19 است، اواخر سال گذشته (2019) در شهر "ووهان" چین شناسایی شد.این ویروس اکنون علاوه بر چین، به بیش از 190کشور دیگر نیز سرایت کرده است.بر اساس آخرین آمار، تاکنون بیش از428 هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از 109هزار نفر بهبود یافته‌اند و دست‌ِکم 19هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

تگ

کامنت