حمل 13, 1399 13:25 Asia/Kabul
  • روحانی: سیر نزولی ابتلا به بیماری کرونا در ایران نشان‌دهنده انتخاب مسیر درست است

رئیس جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از همکاری مردم در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: سیر نزولی ابتلا به بیماری کرونا در همه استان‌های ایران، نشان‌دهنده انتخاب مسیر درست مردم و جامعه پزشکی در مبارزه با ویروس کرونا است.

«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با اشاره به سیر نزولی ابتلا به بیماری کرونا در کشور تصریح کرد: مقایسه وضعیت کنونی کشورهای پیشرفته جهان با ایران در مبارزه با کرونا، پاسخ بسیار قاطع و کوبنده ملت ایران به یاوه گویی‌ها و دروغ پراکنی‌های دشمنان است.

روحانی با بیان اینکه بخش‌های تولیدی ایران برای تامین نیازمندی‌های کشور تلاش بسیار خوبی انجام داده‌اند، خاطرنشان کرد: با مشارکت بخش دولتی و خصوصی مواد ضدعفونی‌کننده و ماسکِ مورد نیاز برای بیمارستان‌ها و همه اقشار مردم به اندازه کافی تولید می‌شود.

رئیس جمهوری اسلامی ایران افزود: با وجود کمبود تجهیزات پزشکی در کشورهای بزرگ صنعتی و پرمدعا، دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) ventilator و سایر نیازمندی‌های پرستارها و پزشک‌های کشور به اندازه کافی در ایران تولید می‌شود و در اختیار بیمارستان‌ها قرار گرفته است.

روحانی در ادامه با تاکید بر اینکه شیوع ویروس کرونا دشمنی آمریکایی‌ها با ملت ایران را آشکارتر کرده است، گفت: متاسفانه آمریکایی‌ها در این شرایط سخت جهانی هم درس عبرت نگرفتند در حالی که بهترین فرصت تاریخی برای آمریکایی‌ها بود که از مسیر غلط شان برگردند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ادامه خباثت‌های آمریکایی‌ها در اِعمال تحریم غیرقانونی علیه ایران خاطرنشان کرد: با وجود تحریم‌های سخت، حدود 10 میلیارد دلار برای رفع مشکلات کسب و کارها در نظر گرفته شده که این کمک‌ها به صورت تسهیلات، کمک‌های بلاعوض و بسته‌های معیشتی است.

تگ

کامنت