حمل 13, 1399 16:18 Asia/Kabul
  • بهبودی بیش از 15 هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرد: تاکنون 15 هزار و 473 نفر از کسانی که در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.

«کیانوش جهانپور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به ابتلای 47 هزار و 593 نفر به ویروس کرونا در ایران گفت: با جان باختن 138 بیمار مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جانباختگان  در ایران به سه هزار و 36 نفر رسید. 

جهانپور افزود: تاکنون بیش از 67 میلیون نفر در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا در ایران غربالگری شده اند.

همزمان با اقدامات پیشگیرانه و درمانی دولت ایران با کمک نیروهای مسلح، فرایند تشخیص زود هنگام، ردیابی افراد در تماس با مبتلایان، جدا سازی بیماران (قرنطینه) و درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا با همراهی همه اقشار مردم ایران، به سرعت در حال انجام است.

ویروس کرونا که نام رسمی آن کووید - 19 است، اواخر سال گذشته (2019) در شهر "ووهان" چین شناسایی شد.این ویروس اکنون علاوه بر چین، به بیش از 200 کشور دیگر نیز سرایت کرده است.

بر اساس آخرین آمار، تاکنون بیش از 862 هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از 179 هزار نفر بهبود یافته‌اند و دست‌ِکم 42 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

تگ

کامنت