حمل 19, 1399 08:48 Asia/Kabul
  • آمادگی نیروهای مسلح ایران برای انتقال تجربه‌ی مقابله با کرونا به نیروهای مسلح ترکیه
    آمادگی نیروهای مسلح ایران برای انتقال تجربه‌ی مقابله با کرونا به نیروهای مسلح ترکیه

رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از انتقال تجارب موفق این نیروها در مقابله با شیوع ویروس کرونا به نیروهای مسلح ترکیه و دیگر کشورها خبر داد.

سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران روز دوشنبه در تماس تلفنی «حلوصی آکار» Hulusi Akar وزیر دفاع ترکیه، گفت: با وجود تحریم‌های اقتصادی و دارویی آمریکا،به دلیل وجود ظرفیت‌ها و قابلیت‌های قابل توجه سیستم بهداشت و درمان در ایران و تلاش های کادر بهداشت و درمان و همچنین نقش آفرینی‌های موثر نیروهای مسلح، دولت و حضور داوطلبانه بیش از یک میلیون نفر از بسیج مردمی، موفقیت‌های بزرگی تاکنون در عرصه مقابله با شیوع ویروس کرونا حاصل شده است.
سرلشکر باقری با اشاره به اقدام نیروهای مسلح ایران با استقرار در 3 هزار نقطه از کشور برای پاکسازی و ضد عفونی کردن مراکز، معابر عمومی و تاسیسات و ساختمان ها، افزود: نیروهای مسلح ایران علاوه بر اقدامات بهداشتی و درمانی و انجام تحقیقات و پژوهش های علمی و تولید تجهیزات بهداشتی و درمانی، تاکنون 8 هزار بیمار کرونایی را بستری و درمان کرده و علاوه بر سه هزار تخت بیمارستانی حدود 11 هزار تخت نقاهتگاهی را آماده پذیرش بیماران کرده است.
وزیر دفاع ترکیه نیز با تبریکِ موفقیت‌های ایران در مقابله با شیوع ویروس کرونا و درمان بیماران، گزارشی از آمار و روند گسترش ویروس کرونا در ترکیه ارائه کرد.
«حلوصی آکار» همچنین تبادل تجربه‌های موفق به دست آمده در عرصه‌های علمی، تخصصی و اجرایی بین نیروهای مسلح ترکیه و ایران در مقابله با ویروس کرونا را خواستار شد.

 

کلیدواژه