حمل 19, 1399 14:37 Asia/Kabul
  • وزارت بهداشت ایران: بیش از 27 هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا بهبود یافتند

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرد: روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و تاکنون 27 هزار و 39 نفر از کسانی که در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.

«کیانوش جهانپور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2 هزار و 89 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در ایران شناسایی شد.

جهانپور افزود: با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید 19 در ایران به 62 هزار و 589 نفر رسید.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران همچنین با اشاره به فوت 133 نفر در 24 ساعت گذشته، گفت: تاکنون فوت ناشی از ویروس کرونا در ایران به 3 هزار 872 نفر رسیده است.

همزمان با اقدامات پیشگیرانه و درمانی دولت ایران با کمک نیروهای مسلح، فرایند تشخیص زود هنگام، ردیابی افراد در تماس با مبتلایان، جدا سازی بیماران (قرنطینه) و درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا با همراهی همه اقشار مردم ایران، به سرعت در حال انجام است.

ویروس کرونا که نام رسمی آن کووید - 19 است، اواخر سال گذشته (2019) در شهر "ووهان" چین شناسایی شد.

هم‌اکنون تمامی کشورهای جهان درگیر مقابله با ویروس کرونا هستند و آمار مبتلایان به این ویروس به بیش از یک میلیون و 356 هزار نفر در سراسر دنیا افزایش یافته است که از این تعداد دست‌ِکم 75 هزار نفر جان خود را از دست دادند و حدود 290 هزار نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.

تگ

کامنت