حمل 19, 1399 16:27 Asia/Kabul
  • تاکید روحانی بر درمان رایگان اتباع افغانستان در ایران

رئیس جمهوری اسلامی ایران بر درمان رایگان اتباع افغانستان در صورت ابتلا به ویروس کرونا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در ارتباط ویدئو کنفرانسی با «محمد صادق معتمدیان» استاندار خراسان جنوبی (شرق ایران) با تاکید بر اینکه پروتکل‌های بهداشتی باید در مرزها با دقت رعایت شود، خاطرنشان کرد: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، درمان برادران و خواهران افغانستانی در ایران در صورت ابتلا به ویروس کرونا، به صورت رایگان باید انجام شود.

روحانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان اظهار کرد: کشورهای همسایه باید در این شرایط با یکدیگر همکاری کنند.

«محمد صادق معتمدیان» استاندار خراسان جنوبی نیز با ارائه گزارشی از وضعیت این استان در مواجهه با بیماری کرونا، یادآور شد: با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فقط پنج نفر از اتباع خارجی در مراکز درمانی استان خراسان جنوبی بستری شدند که سه مورد افغانستانی و 2 مورد هم پاکستانی بودند که تحت مداوا قرار گرفتند.

پیش از این، «کیانوش جهانپور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران با بیان اینکه سلامت از حقوق‌ اولیه انسان‌هاست، تصریح کرد: هر اقدام بهداشتی و درمانی که برای مردم ایران انجام می‌شود، برای اتباع خارجی از جمله افغان‌ها هم ارائه خواهد شد.

جهانپور با اشاره به دشواری‌های نظام سلامت ایران در مقابله با ویروس کرونا با وجود تحریم‌های یک جانبه آمریکا، افزود: وزارت بهداشت ایران با این وجود، در صورت برطرف شدن نیازهای داخلی کشور، امکانات خود را در اختیار کشورهای همسایه و حتی همه مردم جهان قرار خواهد داد.

تگ

کامنت