حمل 20, 1399 13:39 Asia/Kabul
  • روحانی: صندوق بین المللی پول و بانک جهانی به وظایف خود عمل کنند

رئیس جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی به وظایف خود عمل کنند، گفت: اگر در این شرایط سخت، آنها به وظایف خود عمل نکنند، جهان برداشت دیگری از این مسئله خواهد داشت. 

به گزارش ایرنا، «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با بیان اینکه ایران در طول 50 سال گذشته از صندوق بین المللی پول کمکی نخواسته و به وظایف خود هم عمل کرده است، افزود: اگر این صندوق بین ایران و دیگر کشورها تبعیضی قائل شود، این اقدام قابل قبول نخواهد بود.

روحانی با تشریح رویکرد یکجانبه‌گرایانه آمریکا اظهار کرد: آمریکا همیشه یکجانبه‌گرا بوده و در بیماری کرونا نیز بازهم همین روند غلط و تفکرات نادرست خود را ادامه می‌دهد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه کاخ سفید علاوه بر مسائل اقتصادی، در مسائل درمانی هم تروریست است، تصریح کرد: در مسئله کرونا، آمریکایی‌ها مصوبه سال 2005 سازمان جهانی بهداشت را نقض کردند که همه باید در مسئله بیماری واگیردار با یکدیگر همکاری کنند. 

روحانی خاطرنشان کرد: این ننگ تاریخی برای هیات حاکمه آمریکا باقی می‌ماند که در این شرایط فشارهای خود را بر ملت ایران ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه ملت ایران در طول تاریخ تاب‌آوری داشته و این بار هم تاب‌آوری دارند، اظهار کرد: امروز ایران در کیت های آزمایشی در حال خودکفا شدن است و روز به روز تولیدات کشور با شیوه ها و فناوری‌های جدید بیشتر می شود.

کلیدواژه