حمل 21, 1399 15:35 Asia/Kabul
  • وزارت بهداشت ایران: بیش از 32 هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا بهبود یافتند

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرد: تاکنون 32 هزار و 309 نفر از کسانی که در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.

«کیانوش جهانپور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگاران درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور تصریح کرد: تاکنون بیش از 66 هزار نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که با فوت یکصد و 17 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان ناشی از این ویروس در ایران به  4 هزار و 110 نفر رسید.
همزمان با اقدامات پیشگیرانه و درمانی دولت ایران با کمک نیروهای مسلح، فرایند تشخیص زود هنگام، ردیابی افراد در تماس با مبتلایان، جدا سازی بیماران (قرنطینه) و درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا با همراهی همه اقشار مردم ایران، به سرعت در حال انجام است.
ویروس کرونا که نام رسمی آن کووید - 19 است، اواخر سال گذشته (2019) در شهر "ووهان" چین شناسایی شد.
هم‌اکنون تمامی کشورهای جهان درگیر مقابله با ویروس کرونا هستند.
با نزدیک شدن تعداد افراد مبتلا به این ویروس به بیش از یک میلیون و 524 هزار نفر در سراسر دنیا، تاکنون بیش از 88 هزار نفر از این تعداد جان خود را از دست دادند و بیش از 332 هزار نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.

تگ

کامنت