حمل 26, 1399 10:27 Asia/Kabul
  • نامه 550 پزشک ایرانی به دبیرکل سازمان ملل در انتقاد به تحریم های ظالمانه آمریکا
    نامه 550 پزشک ایرانی به دبیرکل سازمان ملل در انتقاد به تحریم های ظالمانه آمریکا

بیش از پانصد و پنجاه نفر از پزشکان و متخصصان عضو سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد، به ادامه روند سیاست تحریم آمریکا در قبال ملت ایران اعتراض کردند.

 پزشکان و متخصصان عضو سازمان نظام پزشکی ایران در این نامه خطاب به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل نوشتند: زیان انسانی و اقتصادی ناشی از گسترش بیماری کرونا در ایران با بالاترین میزان تحریم ها مقارن شده، از این رو به خطر انداختن سلامت مردم برای اهداف سیاسی نه تنها غیرقانونی، بلکه وحشیانه است.

این نامه می افزاید: با توجه به همه گیری بیماری کرونا و نتایج نگران کننده آن، لازم است جامعه جهانی در برابر تحریم هایی که به میلیون ها ایرانی آسیب می رساند، بایستد.

پزشکان و متخصصان عضو سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در این نامه از دبیرکل سازمان ملل خواستند تمام ظرفیت های خود و‌ جامعه جهانی را به کار بندد تا آمریکا را به لغو همه مجازات های یک جانبه علیه ایران وادار کند.

در هفته های اخیر به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشورهای جهان و ایران، شمار زیادی از مقامات کشورهای مختلف از جمله ترکیه، روسیه، پاکستان و چین خواستار لغو تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران شده‌اند.

تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه واشنگتن که شامل اقلام اساسی و حتی دارویی و پزشکی می شود باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای مردم ایران به ویژه بیماران کرونایی شده است.

 

کلیدواژه