حمل 27, 1399 13:47 Asia/Kabul
  • سرتیپ حاتمی: ارتش ایران از آماده‌ترین ارتش‌های جهان است

وزیر دفاع ایران با تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز از لحاظ تجهیزات، نیروی انسانی، آموزش و طراحی ها، ارتش ایران، از آماده ترین ارتش های جهان است.

در ایران 29 فروردین/حمل مصادف با 17 آوریل، با هدف تجلیل و تکریم دلاورمردی‌ها و رشادت‌های پرسنل ارتش جمهوری اسلامی ایران، روز ارتش نامگذاری شده است.
به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران روز چهارشنبه با بیان اینکه ارتش ایران آمادگی خود را طی 41 سال گذشته در میدان عمل ثابت کرده است، افزود: ارتش ایران به خوبی تهدید، نیت و افکار پلید دشمن را درک می‌کند و با درک صحیح از تحولات منطقه‌ای و جهانی، خود را برای رویارویی با هر تهدیدی آماده کرده است.
سرتیپ حاتمی تصریح کرد: ارتش ایران با عزم و آمادگی، ضمن ایجاد بازدارندگی به دشمن فهمانده است که اگر تعدی و تجاوز کند، پاسخ دندان شکنی دریافت خواهد کرد.
وزیر دفاع  ایران درباره وجه تمایز ارتش جمهوری اسلامی با ارتش‌های دیگر کشورها اظهار کرد: ارتش ایران بر اساس تعالیم مکتب اسلامی، کاملا مردمی و از بدنه مردم است اما در کشورهای دیگر ارتش‌ها، یک نیروی کاملا رزمی و نه در خدمت مکتب و نه در خدمت مردم کشور، بلکه عمدتا در خدمت حاکمان و فرمانروایان است.
امسال به دلیل شیوع کرونا، مراسم رژه نیرو‌های مسلح ایران به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی برگزار نمی شود، اما طرح جایگزین با نام "رژه خدمت" و با شعار "مدافعان وطن و یاوران سلامت" در سطح کشور اجرا می‌شود.

کلیدواژه