حمل 30, 1399 21:58 Asia/Kabul
  • رایزنی تلفنی وزیران کشور ایران و ترکیه درباره ویروس کرونا و همکاری‌های مرزی
    رایزنی تلفنی وزیران کشور ایران و ترکیه درباره ویروس کرونا و همکاری‌های مرزی

وزیران کشور ایران و ترکیه درباره تدابیر و تجارب دو کشور برای مهار ویروس کرونا، همکاری‌های مرزی و استمرار مبارزه مشترک با قاچاق مواد مخدر و تروریسم تبادل‌نظر کردند.

«عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در تماس تلفنی «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه با تشریح اقدامات ایران برای کنترل و مدیریت بیماری کرونا و بسیج همه امکانات کشور، گفت: روند بیماری در ایران، وضعیتی باثبات و رو به کاهش دارد.
رحمانی فضلی از کرونا به عنوان یک بیماری عمومی در سطح جهان نام برد و ابراز امیدواری کرد، این بیماری به فرصتی برای همکاری، همبستگی، تبادل تجربیات و نزدیک شدن کشورهای منطقه به یکدیگر تبدیل شود.
وزیر کشور ایران همچنین با قدردانی از اقدامات دولت ترکیه در زمینه بازگشت اتباع و کامیون‌داران ایرانی، افزود: خدمات مرزی ایران در حوزه حمل و نقل تجاری در مرزهای زمینی با ترکیه، 24 ساعته شده و علاوه بر آن، ظرفیت حمل و نقل ریلی ایران برای تبادلات با ترکیه به سه برابر افزایش یافته است.
رحمانی فضلی در ادامه با بیان اینکه همکاری نیروهای مرزی و نهادهای امنیتی دو کشور به منظور مبارزه با تروریست‌ها و قاچاقچیان مواد مخدر به خوبی برقرار است، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای از سرگیری گشت‌های مشترک مرزی با ترکیه تاکید کرد.
‌سلیمان سویلو نیز با ابراز خرسندی از موفقیت‌های ایران در مهار ویروس کرونا بر لزوم تبادل تجربیات و همکاری های دو کشور در این زمینه تاکید کرد.
وزیر کشور ترکیه ابراز امیدواری کرد، با پایان بحران کرونا، دیدارهای حضوری مسئولان وزارت کشور دو طرف در آینده نزدیک تجدید شود.

 

کلیدواژه