حمل 31, 1399 14:41 Asia/Kabul
  • درگیری مرزبانان ایران با قاچاقچیان مسلح مواد مخدر

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان از درگیری مرزبانان در جنوب شرق ایران با اشرار و قاچاقچیان مسلح و کشف 660 کیلوگرم مواد مخدر در منطقه مرزی شهرستان سراوان خبر داد.

سردار «محمد ملاشاهی» فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان ایران روز یکشنبه با اشاره به اشراف اطلاعاتی مرزبانان هنگ مرزی سراوان بر حوزه استحفاظی و آگاهی از قصد قاچاقچیان و اشرار مسلح مبنی بر انتقال مواد مخدر به مرزهای جنوب شرقی ایران تصریح کرد: مرزبانان پس از حضور در منطقه با انجام کمین هدفمند، قاچاقچیان و اشرار مسلح را مورد هدف قرار دادند.

سردار ملاشاهی افزود: پس از درگیری مسلحانه، متجاوزان به سمت خاک پاکستان متواری شدند اما برآوردهای اولیه و آثار به جامانده در منطقه، حاکی از تلفات شدید اشرار مسلح و قاچاقچیان است.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به کشف 660 کیلوگرم مواد مخدر و مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات در محل درگیری گفت: دستگیری قاچاقچیان و اشرار مسلح با استفاده از روابط دیپلماسی مرزی در دستور کار مرزبانی ایران قرار دارد.

سردار ملاشاهی تاکید کرد: مرزبانان و مرزنشینان با حضور در مرزهای جمهوری اسلامی ایران، از تجاوز بیگانگان و ورود مواد افیونی که بلای خانمان سوز جوانان و نوجوانان است، جلوگیری خواهند کرد.

کلیدواژه