ثور 20, 1399 22:57 Asia/Kabul
  • سرلشکر باقری: قدرت‌نمایی ماهواره نور، موازنه قدرت را دچار تحول کرد
    سرلشکر باقری: قدرت‌نمایی ماهواره نور، موازنه قدرت را دچار تحول کرد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، قدرت‌نمایی ماهواره نور آن هم با اتکا به توانمندی‌های بومی را پیشران تغییر موازنه قدرت به نفع ملت ایران توصیف و تصریح کرد: این قدرت‌نمایی، دشمنان را با شکست فاحش اطلاعاتی مواجه ساخت.

سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در تهران، پرتاب موفق ماهواره نور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را از مصادیق طراحی و برنامه ریزی هوشمندانه و با پشتوانه‌های مطمئن علمی، فنی و عملی دانست و افزود: پرتاب ماهواره نور به فضا بیانگر احساس مسئولیت نیرو‌های مسلح ایران برای نقش‌آفرینی همزمان در عرصه مقابله با کرونا و افزایش اقتدار کشور با حضور در فضا است.
سرلشکر باقری با بیان اینکه این دستاورد عظیم تاریخی با شکست و رسوایی فاحش اطلاعاتی دشمنان انقلاب و نظام به ویژه رژیم تروریست آمریکا همراه بوده است، تاکید کرد: ملت ایران با وجود تحریم‌های همه‌جانبه و جنگ اقتصادی ناجوانمردانه آمریکایی‌ها، آن‌ها را با عقبگرد‌های آشکار روبه‌رو کرده است.
ماهواره "نور" به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران 22 آوریل از ماهواره‌بر 3 مرحله‌ای "قاصد" در کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب شد و در مدار 425 کیلومتری زمین قرار گرفت.

 

کلیدواژه