ثور 31, 1399 17:42 Asia/Kabul
  • قدردانی سازمان ملل از ابتکارات ایران در مقابله با کرونا
    قدردانی سازمان ملل از ابتکارات ایران در مقابله با کرونا

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در تهران از ابتکارات اجتماعی - اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از خانوارهای آسیب‌پذیر و کسب‌وکارهای کوچک در زمان شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، «اوگوچی دانیلز» با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان خاطرنشان کرد، این ویروس جان بیش از 325 هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است و مردم جهان را در بدترین بحران اجتماعی - اقتصادی طی نزدیک به یک قرن اخیر گرفتار کرده است.

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در تهران با اشاره به برخی کمک‌های غیر نقدی سازمان ملل متحد به ایران تصریح کرد: این کمک‌ها شامل کیت‌های آزمایشی، دستگاه‌های آنالیز گازهای خون سرخرگی و سایر ملزومات پزشکی برای بیش از 100 آزمایشگاه و بیمارستان در ایران بود.

دانیلز همچنین با بیان اینکه ایران از لحاظ پناهنده‌پذیری ششمین کشور جهان است، تاکید کرد: سازمان ملل متحد، اقلام بهداشتی و کمک های غذایی را به 31 هزار نفر از آسیب پذیرترین پناهندگانی ارائه کرده که در اقامتگاه ها زندگی می کنند و اقلام حفاظتی را در اختیار کارکنان ارائه دهنده خدمات بشردوستانه قرار داده است.

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در تهران با اشاره به شناسایی نخستین موارد ابتلا به کووید - 19 در ایران در فوریه یادآور شد: سازمان ملل متحد در ایران، در حال به حداکثر رساندن ابتکارات جهانی در راستای پایدارسازی کوشش‌های دولت برای مبارزه با این ویروس است.

 

تگ

کامنت