جوزا 02, 1399 09:04 Asia/Kabul
  • روز جهانی قدس؛ نماد تفوق عزت بر ذلت و مقاومت بر سازش

دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوای ایران روز جهانی قدس را نماد تفوق عزت بر ذلت و مقاومت بر سازش دانست.

به گزارش ایرنا، دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوای ایران روز پنج شنبه با صدور بیانیه‌ای  اعلام کرد، ابتکار گران‌قدر، بی‌نظیر و راهبردی حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس، مسئله فلسطین و قدس شریف را با هویت دینی جهان اسلام پیوند زد.
در این بیانیه آمده است، بی‌تردید ابتکار حضرت امام خمینی(ره) در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس از مهم‌ترین عوامل مهار تجاوزطلبی رژیم صهیونیستی و حامیان جنایتکار آن در منطقه است و در طول 41 سال گذشته این مناسبت به‌مثابه رسانه‌ای فریاد مظلومیت مردم فلسطین و ستمکاری صهیونیسم غاصب را بازتاب و پژواک کرد.
امروز جمعه 22 مه 2020 برابر با 28 رمضان 1441 هجری قمری، روز جهانی قدس است.
در همین حال، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، امروز همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، از طریق شبکه‌های داخلی و بین‌المللی به صورت زنده با امت اسلام سخن خواهند گفت.
در روز جهانی قدس، ملت های آزادیخواه جهان در کشورهای مختلف، خشم و انزجار خود را نسبت به جنایات رژیم اشغالگر قدس و صهیونیست ها ابراز و حمایت قاطع خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می کنند و فریاد عدالت خواهی و آزادی قدس شریف سر می دهند.

کلیدواژه