جوزا 02, 1399 09:57 Asia/Kabul
  • وزارت امور خارجه ایران: رژیم صهیونیستی ماشین کشتار جمعی انسان‌ها است

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: رژیم اسرائیل در ذات خود یک ماشین کشتار انسان‌ها است که بدون هیچ ضابطه و قانونی جان فلسطینیان را می‌گیرد و آن ها را قربانی می کند.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه شب در رشته توئیت‌هایی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به نسل کشی و جنایات جنگی رژیم صهیونیستی تصریح کرد: رژیم آپارتاید اسرائیل تجربه عظیمی در هدف قرار دادن کودکان بی گناه فلسطینی دارد؛ تمامی کودکان شهید غیرمسلح بوده و صرفا در جست‌وجوی آزادی و عدالت بودند، اما بدون هیچ قاعده ای از سوی نظامیان اسرائیلی هدف گلوله قرار گرفتند.

وزارت امور خارجه ایران با تاکید بر اینکه زنان و کودکان فلسطینی دردکشیده و در بند اسارت، قربانیان اصلی قساوت رژیم صهیونیستی هستند، افزود: مردم فلسطین در حالی که بدون هرگونه توجیهی بصورت دسته جمعی در بازداشتگاه‌های اسرائیلی نگهداری می شوند، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بصورت دوره ای شکنجه می‌شوند؛ آن ها سریعا باید آزاد شوند.

در توئیت دیگری با اشاره به اینکه شکنجه نظام مند، جزئی از بن مایه اسرائیل به شمار می آید، تصریح شد: اسرائیل یک رژیم صهیونیستی خشونت طلب با سیاست سنتی شکنجه تا حد مرگ فلسطینیان بیگناه است؛ شکنجه نظام مند اسرائیل در مغایرت با هر حقوق، حتی حقوق بدوی و همچنین حقوق بنیادین بشر است.

وزارت امور خارجه ایران در توئیت دیگری با یادآوری اینکه «عهد تمیمی» Ahed Tamimi فعال 19 ساله‌، الگوی جنبش ملی آزادسازی اراضی اشغالی است، تاکید کرد: اشغالگری به مثابه بن مایه اسرائیل آپارتاید است؛ با این حال، نسل جوان‌ فلسطین به اندازه کافی شجاع است که دیگر اشغالگری را تحمل نکند.

کلیدواژه