جوزا 07, 1399 08:39 Asia/Kabul
  • آئین افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران؛ امروز

رئیس ستاد برگزاری آئین افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران گفت: آیین افتتاحیه مجلس یازدهم امروز (چهارشنبه) با پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی و با حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران و ۲۷۶ نماینده منتخب برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، «غلامرضا نوری» معاون اجرایی مجلس و رئیس ستاد برگزاری آئین افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران افزود: افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس با دوره های گذشته تفاوت های خاصی دارد و آن ناشی از شرایط بهداشتی حاکم بر جامعه است.
نوری تصریح کرد، در دوره‌های قبل مراسم با حضور اعضای هیات دولت، مقامات لشکری و کشوری، استانداران، پیشوایان مذاهب و اقلیت‌های دینی، هنرمندان و فرهنگیان برگزار می‌شد که امسال رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب ایجاد محدودیت در دعوت از میهمانان متعارف این مراسم شد.
رئیس ستاد برگزاری آئین افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران با اشاره به سخنرانی «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران در مجلس شورای اسلامی افزود: بعد از سخنرانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، مراسم تحلیف و سوگند منتخبان انجام خواهد شد.
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران برای تعیین 290 نماینده در 208 حوزه انتخابیه، بیست و یکم فوریه/ 2ماه حوت با مشارکت بیش از 24 میلیون و 500 هزار نفر از واجدین شرایط در سراسر ایران برگزار شد.
از 208 حوزه انتخابیه مجلس یازدهم، 197 حوزه در همان مرحله نخست برگزاری انتخابات تعیین تکلیف شده اند و فقط انتخاب نمایندگان در 11 حوزه به مرحله دوم کشیده شده است که برای این حوزه‌ها نیز در 11 سپتامبر سال جاری مرحله دوم انتخابات برگزار خواهد شد.

کلیدواژه