جوزا 11, 1399 15:19 Asia/Kabul
  • وزارت امور خارجه ایران: آمریکا باید سیاست‌های شکست‌خورده‌اش را تغییر دهد

وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اعتراضات اخیر در آمریکا تاکید کرد: آمریکا باید صدای مردمش را بشنود و سیاست‌های شکست‌خورده‌اش را تغییر دهد.

به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه ایران روز (یکشنبه) در توئیتی نوشت: رژیم آمریکا که به وعده‌اش برای توقف هدردادن پول در ماجراجویی‌های خارجی عمل نکرده، اکنون غرق در بحران خودساخته کووید-۱۹ است.

وزارت امور خارجه ایران با اشاره به اینکه آمریکا برای ارعاب معترضان به "ارتش"، "سگ‌های شرور" و "سلاح‌های شوم" متوسل شده است، تصریح کرد، آمریکا به جای این کار، باید صدای مردمش را بشنود و سیاست‌های شکست‌خورده‌اش را تغییر دهد.

یک افسر سفیدپوست در آمریکا دوشنبه گذشته، «جورج فلوید» سیاه‌پوست را در شهر "مینیاپولیس" در ایالت مینه‌سوتا Minnesota به قتل رساند.

مردم شهر مینیاپولیس از روز سه شنبه در اعتراض به قتل این مرد سیاه‌پوست 46 ساله به دست افسر پلیس سفیدپوست آمریکایی، در خیابان‌های این شهر مشغول تظاهرات هستند.

در همین حال، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، معترضان به قتل این سیاه‌پوست را اوباش دانست و تهدید کرد، معترضان هدف تیراندازی نیروهای پلیس و ارتش آمریکا قرار خواهند گرفت.

کلیدواژه