جوزا 13, 1399 08:13 Asia/Kabul
  • ظریف خطاب به دولتمردان آمریکایی: تکنیک \
    ظریف خطاب به دولتمردان آمریکایی: تکنیک \"زانو روی گردن\" جوابگو نیست

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران دوشنبه شب با اشاره به قتل "جورج فلوید" George Floyd شهروند سیاه‌پوست آمریکایی توسط پلیس آمریکا تصریح کرد، تکنیک "زانو روی گردن" 2 سال پیش علیه 80 میلیون ایرانی به کار گرفته شد، اما ایرانی ها را به زانو در نیاورد و آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار را نیز شکست نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، "محمد جواد ظریف" در توییتر نوشت: تکنیک "زانو روی گردن" چیز تازه‌ای نیست؛ همان فرقه‌ای که اذعان دارند دروغ، فریب و دزدیدن عادت آنهاست، طی دو سال گذشته، این تکنیک را علیه بیش از هشتاد میلیون ایرانی به کار گرفته‌اند و آن را "فشار حداکثری" می‌نامند.

ظریف افزود: این تکنیک ایرانی ها را به زانو در نیاورده است و آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار را نیز شکست نخواهد داد.

"سیدعباس موسوی" سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز روز (دوشنبه) در نشست خبری خود به زبان انگلیسی خطاب به مردم آمریکا گفت: جهان صدای مظلومیت شما را شنیده و کنار شما ایستاده است.

شهرهای مختلف آمریکا بویژه شهر "مینیاپولیس"در ایالت "مینه‌سوتا" این کشور، این روزها صحنه تظاهرات مردم معترض به رفتار نژادپرستانه پلیس این کشور است. 

یک افسر پلیس  سفیدپوست در آمریکا، دوشنبه هفته گذشته "جورج فلوید"  شهروند سیاه‌پوست آمریکایی را در شهر "مینیاپولیس" به طور فجیعی به قتل رساند.

بر اساس فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی آمریکا منتشر شده است، این پلیس سفیدپوست در حالیکه "فلوید" را به روی شکم بر روی آسفالت خوابانده بود، زانوی خود را بر گردن این او می‌فشارد.

این اقدام در حالیکه "جورج فلوید" فریاد می‌زد «نمی‌توانم نفس بکشم»، «کمی به من آب بدهید» و «مرا نکش» ادامه یافت تا اینکه وی جان باخت.

این اقدام خشم مردم آمریکا را در پی داشته است؛ پلیس و نیروهای امنیتی آمریکایی اما مردم معترض را سرکوب میکنند.

"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا در واکنش به این جنایت، از شلیک به سوی معترضان حمایت کرده است.

 

 

تگ

کامنت