سرطان 03, 1399 08:18 Asia/Kabul
  • ششمین کشتی ایران وارد بندر

رسانه‌ها خبری دوشنبه شب از پهلو گرفتن ششمین کشتی ایرانی حامل مواد غذایی برای ونزوئلا در بندر "لاگوئرا" این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس،  پیشتر سفارت ایران در ونزوئلا  در توییتر اعلام کرده بود، این کشتی باری حامل مواد غذایی جهت افتتاح نخستین فروشگاه بزرگ ایران در ونزوئلا است. سفارت ایران در ونزوئلا اعلام کرد که هدف دیگر این ماموریت تداوم روابط دوستانه بین دو کشور است.

ایران از ماه آوریل تاکنون در راستای حمایت از دولت و ملت ونزوئلا که تحت محاصره اقتصادی واشنگتن قرار دارند، 5 نفتکش که مجموعا حامل حدود 1.5 میلیون بشکه بنزین بودند به این کشور ارسال کرده است.

ایران این پنج نفتکش حامل بنزین را به ونزوئلا فرستاد تا به کمبود بنزین در این کشور آمریکای جنوبی پایان دهد.

"نیکلاس مادورو" رئیس جمهور ونزوئلا پس از این اقدام ایران در توییتر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت ونزوئلا قدردانی کرد و گفت: ونزوئلا تنها نیست و دوستان شجاعی دارد که در کنارش ایستاده‌اند.

"مادورو" افزود، "در جایی که کشورهای امپریالیستی میخواهند با زور احکام خود را تحمیل کنند، فقط برادری میتواند مردمان آزاد را نجات دهد."

آمریکا در ماه های اخیر با تهدید، اعمال تحریم، فشار و محاصره اقتصادی ونزوئلا تلاش کرده است دولت قانونی این کشور را که رویکردی ضد آمریکایی دارد سرنگون کند؛ رویکردی که هرگز موفق نبوده است.

کلیدواژه