سرطان 07, 1399 15:45 Asia/Kabul
  • موسوی: آمریکا و اروپا حامیان جنایات منافقین هستند
    موسوی: آمریکا و اروپا حامیان جنایات منافقین هستند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در چهلمین سالروز انفجار تروریستی هفتم تیر در تهران یادآور شد: آمریکا و اروپا حامیان جنایات گروهک تروریستی منافقین هستند.

امروز (شنبه) هفتم سرطان 1399 هجری شمسی برابر با 27 ژوئن 2020 چهلمین سالروز انفجار تروریستی در دفتر پیشین حزب جمهوری اسلامی در تهران است.

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز شنبه در توئیتی با انتشار تصاویر شهدای انفجار تروریستی دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر 1360هجری شمسی، نوشت: 39 سال پیش در چنین روزی، آیت الله بهشتی رئیس دیوان عالی ایران و 72 تَن از مقامات ارشد کشور از سوی فرقه تروریستی تحت حمایت آمریکا و رژیم صدام ترور شدند.

موسوی با تاکید بر اینکه حامیان گروهک منافقین، دستشان به خون قربانیان این فرقه تروریستی آلوده است، افزود: گروهک منافقین از آن زمان تاکنون مورد حمایت آمریکا و اروپا قرار گرفته‌اند که این پشتیبانی‌ها به تروریست‌ها اجازه داد، بیش از 10 هزار ایرانی را به نحوه وحشتناکی شهید و معلول کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پیش‌تر نیز در واکنش به انتشار گزارش سالانه کشوری تروریسم از سوی آمریکا تاکید کرد: ایرانیان هم قربانی و هم قهرمان مبارزه با تروریست‌هایی هستند که از سوی آمریکایی‌ها ایجاد و حمایت شده‌اند.

موسوی افزود: رژیم آمریکا به عنوان بزرگترین حامی تروریسم دولتی و حامی اصلی رژیم متجاوز و اشغالگر صهیونیستی در جایگاهی نیست که داعیه مقابله با تروریسم و قضاوت در این زمینه را داشته باشد.

 

کلیدواژه