سرطان 09, 1399 08:15 Asia/Kabul
  • وزارت امورخارجه ایران: اروپا و آمریکا شریک منافقین در کشتار ایرانیان بی‌گناه هستند

وزارت امور خارجه ایران، اروپا و آمریکا را شریک و همدست گروهک تروریستی منافقین در کشتار ایرانیان دانست.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه به مناسبت «هفته حقوق بشر آمریکایی» در توییتی با اشاره به اینکه منافقین قطعاً یک فرقه ترور و وحشت هستند، تصریح کرد: اروپا خانه این موجودیت یاغی و پول مالیات‌دهندگان آمریکایی تامین‌کننده قساوت‌های این گروهک فاسد است.

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز روز شنبه گذشته در توئیتی با تاکید بر اینکه حامیان گروهک منافقین، دستشان به خون قربانیان این فرقه تروریستی آلوده است، خاطرنشان کرد: گروهک منافقین از آن زمان تاکنون مورد حمایت آمریکا و اروپا قرار گرفته‌اند که این پشتیبانی‌ها به تروریست‌ها اجازه داد، بیش از 10 هزار ایرانی را به نحوه وحشتناکی شهید و معلول کنند.

در دهه 80 میلادی، فجایع تروریستی با حمایت آمریکا در ایران اتفاق افتاد که از 26 ژوئن تا 2 ژوئیه  در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام هفته «افشای حقوق بشر آمریکایی» نامگذاری شد.

حمله تروریستی به دفتر پیشین حزب جمهوری اسلامی در تهران در ژوئن 1981، حمایت از بمباران شیمیایی سردشت از سوی رژیم بعث عراق در ژوئن 1987 و شلیک مستقیم موشک به هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی در ژوئیه 1988 از جمله اقدامات ضد بشری آمریکا ضد ایران است.

کلیدواژه