سرطان 12, 1399 09:45 Asia/Kabul
  • موسوی: ایران از هیچ تلاش مشروعی برای تقویت بنیه دفاعی خود دریغ نمی‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد، مادامی که مقام‌های آمریکا، از روی میز بودن گزینه نظامی علیه ملت ایران سخن می‌گویند و خروج خود از منطقه را به تاخیر می‌اندازند، ایران از هیچ تلاش مشروعی برای تقویت بنیه دفاعی خود با تکیه بر توان داخلی دریغ نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا، "سید عباس موسوی" چهارشنبه شب در واکنش به اظهارات "برایان هوک" نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و ماموریت تفرقه افکنانه اش به کشورهای منطقه و تهدیدات وی علیه ایران، مطالب بی ارزش گفته شده از سوی وی را بی پایه و اساس دانست و بشدت محکوم و رد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: هوک همزمان با تلاش مذبوحانه برای توجیه بی اساس موضوع تمدید محدودیتهای تسلیحاتی، از گزینه نظامی در مورد ایران صحبت می کند؛ گزینه ای تاریخ مصرف گذشته که سال هاست روی میز روسای جمهور متوهم آمریکا خاک می خورد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران در ادامه تاکید کرد: تهدید واقعی منطقه حضور مخرب و بی ثبات کننده آمریکا، تبدیل منطقه به پایگاه های نظامی و جلوگیری از پیشرفت و توسعه منطقه بدلیل تفرقه افکنی و ایجاد هراس بمنظور فروش آسان تولیدات صنایع نظامی این کشور است.

موسوی با بیان اینکه تامین امنیت منطقه از سوی کشورهای منطقه، سیاست اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران است، افزود: ماهیت برنامه‌های نظامی ایران کاملا دفاعی است.

تگ

کامنت