سرطان 16, 1399 15:10 Asia/Kabul
  • واعظی: ایران از دولت ونزوئلا برای حل مشکلات این کشور حمایت می‌کند
    واعظی: ایران از دولت ونزوئلا برای حل مشکلات این کشور حمایت می‌کند

رئیس دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران در دیدار با فرستاده ویژه رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: اراده اساسی ایران، حمایت از دولت قانونی ونزوئلا و کمک به مردم این کشور برای حل مشکلات است.

«محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در دیدار «خورخه ماکِز» فرستاده ویژه رئیس جمهوری ونزوئلا در تهران، با اشاره به روابط دوستانه دو کشور در زمینه‌های گوناگون، بر ضرورت تلاش در راستای توسعه، تقویت و تحکیم همه‌جانبه مناسبات و همکاری‌های تهران و کاراکاس تاکید کرد.

واعظی با بیان اینکه آمریکا با تحریم و اعمال فشار بدنبال توطئه‌افکنی علیه دولت‌ها و ملت‌های مقاوم و آزادی‌خواه است، خاطرنشان کرد: ایران و ونزوئلا باید با همبستگی و توسعه روابط و همکاری‌های فی‌مابین با تحریم‌های دشمنان مقابله کنند.

فرستاده ویژه رئیس جمهوری ونزوئلا نیز در این دیدار ضمن تحویل پیام کتبی «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا برای «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: تهران و کاراکاس روابط بسیار خوبی با هم دارند و ونزوئلا همواره قدردان حمایت ها و کمک‌های ایران است.

«خورخه ماکز» با بیان اینکه مردم ونزوئلا، ملت ایران را به عنوان ملتی قهرمان و بزرگ شناخته و همواره مورد تحسین قرار می دهند، افزود: ورود کشتی‌های ایرانی حامل بنزین به ونزوئلا، روز جشن برای ملت ونزوئلا بود.

فرستاده ویژه رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین تاکید کرد: هیچ نیروی خارجی قادر نخواهد بود در برابر اراده ملت‌های آزادی خواه مانند ایران و ونزوئلا به اهداف خود دست یابد.

 

کلیدواژه