سرطان 28, 1399 16:41 Asia/Kabul
  • نمایش وقاحت شبکه سعودی \
    نمایش وقاحت شبکه سعودی \"ایران اینترنشنال\" با پخش گردهمایی گروهک تروریستی منافقین

سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس، پخش گردهمایی گروهک تروریستی منافقین در شبکه سعودی "ایران اینترنشنال" را نمایش وقاحت و بی‌شرمی تمام عیار این شبکه عنوان کرد.

«حمید بعیدی‌نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس روز شنبه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: شبکه سعودی "ایران اینترنشنال" بعد از مصاحبه با سخنگوی گروه تروریستی الاحوازیه، این بار نیز با پخش گردهمایی گروهک تروریستی منافقین که قاتل ده‌ها هزار انسان بیگناه ایرانی است، وقاحت و بی‌شرمی تمام عیار خود را به نمایش گذاشت.

بعیدی نژاد افزود: پخش گردهمایی گروهک تروریستی منافقین به دستور مالکان سعودی این شبکه صورت گرفته است.

شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای «ایران اینترنشنال» که مرکز آن در لندن است، سابقه پخش مستقیم نشست گروهک‌های تروریستی را در کارنامه خود دارد و از سوی عربستان سعودی حمایت مالی می‌شود.

سفیر ایران در لندن پیش از این نیز پس از پخش مصاحبه شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال با سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه که از حمله تروریستی به شهر اهواز در غرب ایران تمجید کرده بود، این اقدام را نماد آشکار حمایت از تروریسم خواند و به سازمان تنظیم کننده مقررات رسانه‌ای انگلیس (آفکام Ofcom) شکایت کرد.

تروریست‌ها 31 سنبله 1397 در حاشیه برگزاری آیین رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اهواز، به سمت مردم تماشاچی تیراندازی کردند که بر اثر این حمله، 25 نفر شهید و بیش از 60 نفر زخمی شدند.

گروه های تروریستی «داعش» و «الاحوازیه» که مورد حمایت عربستان و آمریکا هستند مسوولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفته بودند.

 

کلیدواژه