اسد 13, 1399 08:57 Asia/Kabul
  • تشخیص کرونا با دستگاه تصویربرداری سیار ایرانی در کمتر از 20 ثانیه

یک شرکت ایرانی برای نخستین بار فناوری یکی از معروف‌ترین دستگاه‌های کاربردی در زمینه تصویربرداری سیار تشخیص بیماری کرونا در کمتر از 20 ثانیه را مونتاژ و به بازار عرضه کرد.

به گزارش ایرنا، «سهیل صادقیان» مدیرعامل یک شرکت فناور ایران روز یکشنبه با اشاره به ضرورت تصویربرداری از قفسه سینه برای شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا گفت: این دستگاه که مجوز مونتاژ با کمک صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی تجهیزات پزشکی دارد، برای اولین بار تبدیل به تولید مستقل در ایران شده است.

صادقیان با بیان اینکه تولید مستقل این دستگاه در غرب آسیا هنوز منحصر به فرد است، خاطرنشان کرد: در مواردی که بیمار توانایی رفتن به بخش رادیوگرافی و سی تی اسکن را ندارد، می توان دستگاه را بالای سر بیمار بُرد و در کمتر از چند ثانیه عکس رادیوگرافی را روی مانیتور دستگاه مشاهده کرد.

در ماه‌های اخیر تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه واشنگتن ضد تهران که شامل اقلام اساسی و حتی دارویی و پزشکی می‌شود، موجب ایجاد مشکلات فراوانی برای مردم ایران به ویژه بیماران کرونایی شده است؛ با این حال دانشمندان ایرانی با تکیه بر توان داخلی توانسته‌اند تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیاز کشور را برای مقابله با ویروس کرونا تولید کنند.

کلیدواژه