اسد 20, 1399 13:04 Asia/Kabul
  • موسوی: آمریکایی‌ها از سازوکار شورای امنیت سازمان ملل سوء استفاده می‌کنند

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران با اشاره به تلاش آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی گفت: آمریکایی‌ها از سازوکار شورای امنیت سازمان ملل متحد سوء استفاده می‌کنند.

«سیدعباس موسوی» سخنگوی وزارت امورخارجه ایران روز دوشنبه در نشست خبری درباره مطرح شدن پیش نویس جدید قطعنامه آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در جلسه فردای شورای امنیت سازمان ملل متحد افزود: این اقدام قبل از اینکه ضد ایران باشد، ضد سازوکار‌های بین المللی و شورای امنیت سازمان ملل است.
موسوی با بیان اینکه آمریکایی‌ها می‌خواهند شورای امنیت سازمان ملل را به نابودی بکشانند یا تحت انقیاد خود دربیاورند، تصریح کرد، اعضای شورای امنیت باید مواظب باشند در دام آمریکایی‌ها نیفتند و احتمالا این اقدام امریکا هم با مراقبت اعضای این شورا ناکام  می ماند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران درباره نقش عربستان در صدور و امضای نامه اخیر دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس به شورای امنیت جهت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران نیز گفت: براساس اخبار موثق، برخی از اعضای شورای همکاری خلیج فارس از مفاد این نامه اطلاع نداشتند.
موسوی با اشاره به پیشنهادات قبلی ایران برای همکاری با کشورهای حاشیه خلیج فارس افزود: "ایران به کشورهایی که از رفع تحریم‌های تسلیحاتی ابراز نگرانی کردند، می‌گوید، شما منطقه را به انبار اسلحه و مهمات تبدیل کرده‌اید و این اقدام شما برای خودشیرینی نزد آمریکاست."
سخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره ادعای مقامات واشنگتن درباره دخالت تهران در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم گفت: این از ادعاهای مضحک آمریکایی‌ها است زیرا ایران خیلی به افراد، جریان‌ها و احزاب داخلی آمریکا توجه ندارد بلکه به رفتار، کردار و منش آنها و تعامل‌شان با جمهوری اسلامی ایران توجه می‌کند.

تگ

کامنت