اسد 24, 1399 09:19 Asia/Kabul
  •  ایران: رابطه دیپلماتیک ابوظبی و تل آویو، حماقتی راهبردی است

وزارت امور خارجه ایران با محکوم کردن برقراری روابط دیپلماتیک بین امارات و رژیم صهیونیستی، آن را حماقت راهبردی دانست که بدون تردید حاصل آن تقویت محور مقاومت در منطقه خواهد بود.

در پی تلاش‌های بی‌وقفه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای تسهیل روند عادی‌سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی، دو طرف بر سر عادی سازی کامل روابط دیپلماتیک به توافق رسیدند.

وزارت امور خارجه ایران روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد، مردم مظلوم فلسطین و همه ملت های آزاده جهان هرگز عادی سازی روابط با رژیم غاصب و جنایت پیشه اسرائیل و همداستانی با جنایات آن رژیم را نخواهند بخشید. 

این بیانیه می افزاید، بدون تردید خون های به ناحق ریخته شده ی هفت دهه مقاومت برای آزادی سرزمین مقدس فلسطین و قبله اول مسلمین، دیر یا زود گریبان خیانتکاران به آرمان فلسطین را خواهد گرفت.

در ادامه این بیانیه آمده است، ایران اقدام ننگین ابوظبی برای عادی سازی رابطه با رژیم جعلی، نامشروع و ضد بشری صهیونیستی را اقدامی خطرناک می داند و با هشدار درباره هرگونه دخالت رژیم صهیونیستی در معادلات منطقه خلیج‌فارس، اعلام می کند که دولت امارات و دیگر دولت های همراه باید مسئولیت تمامی عواقب این اقدام را بپذیرند.

وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد، تاریخ نشان خواهد داد چگونه این اشتباه راهبردی از سوی رژیم صهیونیستی و این خنجری که به ناحق از سوی امارات بر پشت مردم فلسطین و کلیه مسلمانان وارد آمد، منجر به تقویت محور مقاومت شده و اتحاد و همبستگی علیه رژیم صهیونیستی و مرتجعین منطقه را به اوج خواهد رساند.

وزارت امور خارجه ایران در این بیانیه به حاکمانی که از قصرهای شیشه ای خود چنگ به صورت فلسطینیان و دیگر مردم مظلوم منطقه مثل یمن می کشند توصیه کرده است به خود آیند و در تشخیص دوستان و دشمنان خود به بی راهه نروند.

تگ

کامنت