اسد 25, 1399 15:09 Asia/Kabul
  • بهره‌مندی بیش از 1600 نفر از خدمات بیمارستان هلال‌احمر ایران در بیروت
    بهره‌مندی بیش از 1600 نفر از خدمات بیمارستان هلال‌احمر ایران در بیروت

مدیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال‌احمر ایران در بیروت از ارائه خدمات متنوع درمانی بشردوستانه به 1650 مجروح لبنانی در اثر انفجار در بندر این شهر و بیماران مراجعه‌کننده از ملیت‌های مختلف خبر داد.

«محمدباقر محمدی» مدیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال‌احمر ایران در بیروت روز شنبه تصریح کرد: تا پایان روز گذشته (جمعه) بیش از 1600 نفر برای دریافت خدمات درمانی از جمله ویزیت پزشکان عمومی، ارتوپد، بیهوشی، جراح، اطفال، مغز و اعصاب و خدمات پرستاری از جمله انجام و تعویض پانسمان و بانداژ، جراحی های کوچک، تزریقات، بخیه، خارج کردن اجسام خارجی از چشم، دست و پا، آتل بندی و تزریقات به بیمارستان صحرایی ایران مراجعه کرده اند.  

محمدی افزود: از زمان راه اندازی و احداث بیمارستان صحرایی سریع استقرار (RDH) جمعیت هلال احمر ایران در بیروت تا کنون 10 عمل جراحی فوریتی از  جمله جراحی پیوند عصب، خارج کردن تومور بیرونی، ارتوپدی، شکستگی مرکب استخوان، خارج کردن اجسام خارجی ناشی از انفجار و نظایر آن در این بیمارستان انجام شده است.  

در پی وقوع آتش‌سوزی گستردهِ چهارم اوت در یکی از انبارهای مواد محترقه در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور حاوی نیترات آمونیوم رخ داد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت لبنان، تاکنون بر اثر این انفجار 177 نفر کشته و بیش از 7 هزار نفر زخمی شدند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران علاوه بر استقرار بیمارستان صحرایی، تاکنون 95 تُن انواع اقلام امدادی به لبنان ارسال شده و چهار محموله 60 تُنی دیگر هم در حال ارسال است.

 

کلیدواژه