اسد 27, 1399 17:10 Asia/Kabul
  • انجام 15 عمل جراحی در بیمارستان صحرایی هلال ‌احمر ایران در بیروت
    انجام 15 عمل جراحی در بیمارستان صحرایی هلال ‌احمر ایران در بیروت

مدیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال‌احمر ایران در بیروت از انجام 15 عمل جراحی مجروحان لبنانی در اثر انفجار در بندر این شهر خبر داد.

«محمدباقر محمدی» مدیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال‌احمر ایران در بیروت روز دوشنبه با بیان اینکه تاکنون بیش از 2 هزار و 500 نفر از خدمات درمانی بیمارستان صحرایی ایران بهره‌مند شده‌اند، افزود: با توجه به استقبال خوبی که تا امروز از بیمارستان صحرایی هلال احمر ایران در بیروت لبنان شده، این بیمارستان تا آخر این هفته در بیروت برقرار است و در حد توان برای رفع مشکلات درمانی آسیب دیدگان انفجار بیروت تلاش می کند.

ایران نخستین کشوری است که هلال احمر آن پس از اعلام آمادگی برای ارسال کمک‌های فوری دارویی و غذایی، تیم پزشکی و درمانی برای کمک به مجروحان شامل متخصصان عمومی، ارتوپد، بیهوشی و اتاق عمل، اطفال، مغز و اعصاب، متخصص پرستاری، کارشناس اتاق عمل و کارشناس بیمارستان صحرایی به لبنان اعزام کرده است.

در پی وقوع آتش‌سوزی گستردهِ چهارم اوت در یکی از انبارهای مواد محترقه در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور حاوی نیترات آمونیوم رخ داد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت لبنان، تاکنون بر اثر این انفجار 177 نفر کشته و بیش از 7 هزار نفر زخمی شدند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران علاوه بر استقرار بیمارستان صحرایی در بیروت، تاکنون 95 تُن انواع اقلام غذایی و بهداشتی به لبنان ارسال کرده است.

 

کلیدواژه