سنبله 01, 1399 08:17 Asia/Kabul
  • پایان کار هلال‌احمر ایران در لبنان با رسیدگی به 3500 آسیب‌دیده انفجار بیروت

مدیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال‌احمر ایران در بیروت از پایان فعالیت بشردوستانه این بیمارستان با ارائه خدمات درمانی به 3500 بیمار و مجروح لبنانی خبر داد.

«محمدباقر محمدی» مدیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال‌احمر ایران در بیروت روز جمعه با اشاره به ارائه انواع خدمات بهداشتی و درمانی بشردوستانه به 3500 بیمار و مجروح از ملیت‌های مختلف در 17 روز گذشته تصریح کرد: تا امروز، چندین عمل جراحی سبک و سنگین توسط پزشکان ایرانی حاضر در بیمارستان صحرایی انجام شده است. 

محمدی یادآور شد: فعالیت بیمارستان صحرایی سریع استقرار (RDH) ایران زمانی در بیروت آغاز شد که نیمی از بیمارستان‌های این شهر در حادثه اخیر به شدت آسیب دیده و توان خدمت‌رسانی نداشتند.

ایران نخستین کشوری است که هلال احمر آن پس از اعلام آمادگی برای ارسال کمک‌های فوری دارویی و غذایی، تیم پزشکی و درمانی برای کمک به مجروحان شامل متخصصان عمومی، ارتوپد، بیهوشی و اتاق عمل، اطفال، مغز و اعصاب، متخصص پرستاری، کارشناس اتاق عمل و کارشناس بیمارستان صحرایی به لبنان اعزام کرده است.

در پی وقوع آتش‌سوزی گستردهِ چهارم اوت/14اسد در یکی از انبارهای مواد محترقه در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور حاوی نیترات آمونیوم رخ داد.

براساس اعلام وزارت بهداشت لبنان، تاکنون بر اثر این انفجار دست‌کم 175 نفر کشته و بیش از 7 هزار نفر زخمی شدند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران علاوه بر استقرار بیمارستان صحرایی در بیروت، تاکنون 95 تُن انواع اقلام غذایی و بهداشتی به لبنان ارسال کرده است.

کلیدواژه