سنبله 28, 1399 12:14 Asia/Kabul
  • ادامه هذیان‌گویی‌های ترامپ؛ ظرف یک هفته با تهران به توافق می‌رسیم

"دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه بار دیگر توهمات خود برای توافق با جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد و گفت: در صورتی که دوباره به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود ظرف یک هفته با تهران به توافق می‌رسد.

به گزارش رادیو دری، ترامپ در اظهاراتی مضحک با ادعای اینکه، ایران با کاهش 27 درصدی تولید ناخالص داخلی مواجه است گفت: تهران  به احتمال زیاد  با واشنگتن وارد معامله خواهد شد.

رئیس‌جمهور آمریکا و مقامات ارشد دولت وی از جمله "مایک پمپئو" وزیر خارجه این کشور، طی ماه های اخیر بارها در سخنرانی‌ها یا در توییت‌هایشان علنا یا تلویحا خواستار مذاکره با ایران شده‌اند.

ترامپ و مقامات ارشد دولت او در حالی مدام دم از مذاکره با ایران می‌زنند که واشنگتن سال 2018 به صورت غیرقانونی از برجام که چندین سال براى تحقق آن مذاکره شده بود، خارج و بازگشت تحریم‌های هسته‌ای را اعلام کرد.

این اقدام ترامپ،  با محکومیت گسترده داخلی و بین المللی مواجه شده است.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه با رجزخوانی علیه تهران مدعی شد،  در صورتی که ایران در واکنش به اقدام تروریستی آمریکا در ترور سردار سپهبد "قاسم سلیمانی" فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  اهداف یا منافع آمریکا را هدف قرار دهد، پاسخ واشنگتن «1000 برابر» خواهد بود.

سردار سپهبد سلیمانی و تعدادی از همراهانش بامداد جمعه سوم ژانویه 2020 در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد پایتخت عراق به شهادت رسیدند.

سردار سلیمانی به دعوت دولت عراق به این کشور سفر کرده بود.

بسیاری از کشورها و سازمان های بین المللی، این اقدام تروریستی آمریکا را محکوم کرده‌اند.

"آگنس کالامارد" گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد،  اخیرا در گزارشی  اقدام تروریست های آمریکایی در ترور سردار سلیمانی را نقض  قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد برشمرد.

سردار سلیمانی چهره برجسته مبارزه با گروه های تکفیری و تروریستی از جمله داعش در منطقه غرب آسیا بود.

تگ

کامنت