میزان 01, 1399 11:13 Asia/Kabul
  • ونزوئلا: تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران هیچ اساس قانونی ندارد
    ونزوئلا: تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران هیچ اساس قانونی ندارد

وزیرخارجه ونزوئلا با اشاره به تحرکات ضدایرانی واشنگتن گفت، تحریم‌های یکجانبه واشنگتن هیچ‌گونه اساس و پایه‌ای در قوانین بین‌الملل ندارد و غیرقانونی است.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری فارس، «خورخه آرئاسا» وزیر خارجه ونزوئلا در پیامی در توییتر نوشت: اقدامات آمریکا نشان می‌دهد که این کشور «به هیچ عنوان هیچ‌گونه احترامی» برای سازمان ملل متحد قائل نیست و تحریم‌های جدید واشنگتن علیه ایران و ونزوئلا، «بدون هرگونه اساس و پایه‌ای» در قوانین بین‌المللی وضع شده است.

«خورخه آرئاسا» افزود: اقدامات متکبرانه دولت آمریکا نمی‌تواند مانع روابط دوستانه ونزوئلا با ایران شود.

دولت آمریکا شامگاه دوشنبه دور تازه‌ای از تحریم‌ها علیه تهران و کاراکاس از جمله تحریم‌هایی علیه «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری و شماری از نهادهای ایرانی به اتهام همکاری تهران و کاراکاس برای دور زدن «تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد» علیه ایران وضع کرد.

با نزدیک شدن ضرب‌الاجل 18 اکتبر و زمان منقضی شدن محدودیت‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه ایران، مقام‌های واشنگتن تمامی تلاش‌های خود را برای تمدید این محدودیت‌ها به کار گرفته‌اند.

با این حال وزرای خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام  یا تروئیکای اروپایی (آلمان، بریتانیا و فرانسه) در بیانیه‌ ای مشترک در واکنش به ادعای آمریکا، به تعهد کامل خود بر اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت تاکید کرده اند.

 

 

 

کلیدواژه