میزان 06, 1399 09:14 Asia/Kabul
  • تاکید سازمان انرژی اتمی ایران بر عزم تهران در استفاده صلح‌آمیز از فناوری هسته‌ای
    تاکید سازمان انرژی اتمی ایران بر عزم تهران در استفاده صلح‌آمیز از فناوری هسته‌ای

سازمان انرژی اتمی ایران بر عزم تهران برای استفاده صلح‌آمیز از فناوری هسته‌ای در حوزه‌های سلامت، کشاورزی، غذا و رادیودارو تاکید کرد.

سازمان انرژی اتمی ایران روز شنبه به مناسبت روز جهانی نابودی تسلیحات هسته‌ای (26 سپتامبر) در رشته توییتی نوشت، این روز، فرصتی برای اصلاح تفکر مستبد جهانی درخصوص موضوع استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای است.

سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به استفاده کشورهای زیادی در جهان از انرژی هسته‌ای یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران با رویکردی شفاف، بیشترین همکاری‌ها را با آژانس بین المللی انرژی اتمی داشته است که این موضوع حقانیت استفاده به حق از این انرژی را برای ملت ایران ثابت می‌کند.  

در ادامه این توئیت با تاکید بر اینکه تحریم‌های علمی دانشمندان هسته‌ای ایران در اصل راهبردی برنامه هسته‌ای تهران خللی ایجاد نخواهد کرد، خاطرنشان شد: جمهوری اسلامی ایران هرگز در پی تسلیحات هسته‌ای نیست و همچنین هرگز از حق ملت خود در استفاده‌ صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای چشم‌پوشی نخواهد کرد.

وزارت امور خارجه ایران نیز پیش از این در پیام توئیتری، رژیم صهیونیستی ‏با ده‌ها کلاهک اتمی را بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت در غرب آسیا معرفی و تاکید کرد: روز جهانی برچیدن تسلیحات اتمی، فرصتی برای جامعه بین‌المللی است تا بار دیگر بر تعهد خود به خلع سلاح اتمی به عنوان یک اولویت تأکید کند.

 

تگ

کامنت