میزان 08, 1399 12:09 Asia/Kabul
  • تحریمهای ضد ایرانی جدید دولت آمریکا
    تحریمهای ضد ایرانی جدید دولت آمریکا

در ادامه سیاستهای یکجانبه و ضد ایرانی کاخ سفید، و به ادعای مقامات آمریکایی دولت آمریکا بدنبال اجرای تحریم علیه کل بخش مالی ایران است.

به گزارش  پایگاه خبری "بلومبرگ"،  دونالد ترامپ رئیس جمهوری  آمریکا قصد دارد با تحریم بیش از 12 بانک ایرانی، ارتباط با تمامی بخش‌های مالی ایران را ممنوع اعلام کند.

طبق این گزارش دولت آمریکا با اعمال تحریم‌های جدید قصد دارد علاوه بر مسدود کردن معدود منافذ مالی که ایران از آن‌ها برای داد و ستد با جهان استفاده می‌کند، از بازگشت "جوبایدن" نامزد حزب دموکرات   به توافق برجام در صورت پیروزی در انتخابات سوم نوامبر ممانعت کند.

ترامپ، سال گذشته (2019) فرمان اجرایی 13902 را درباره تحریم بخش‌های صنایع، عمران و معادن ایران صادر کرد.

56 نماینده کنگره آمریکا، نیز پیشتر  با ارسال نامه‌ای از دولت ترامپ خواسته بودند تمامی بخش مالی ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار دهد.

پیشتر «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا  در یک نشست خبری مشترک با وزرای خزانه‌داری و دفاع این کشور از وضع تحریم‌های جدید علیه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  و سازمان صنایع دفاع ایران به‌موجب فرمان اجرایی دونالد ترامپ خبر داده بود.

اقدامات کاخ سفید، در شرایطی است که تلاش مایک پمپئو برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل شکست خورد و به نتیجه نرسید. 

 

تگ

کامنت