میزان 14, 1399 18:48 Asia/Kabul
  • تحت پیگرد قرار گرفتن 46 آمریکاییِ مرتبط با تحریم‌های ظالمانه علیه ایران
    تحت پیگرد قرار گرفتن 46 آمریکاییِ مرتبط با تحریم‌های ظالمانه علیه ایران

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران از تحت پیگرد قرار گرفتن 46 شخصیت حقیقی و حقوقی آمریکایی دخیل در تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران توسط دادستانی تهران خبر داد.

«علی باقری کنی» دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران عصر امروز (دوشنبه) در حاشیه بازدید از بیمارستان کودکان مفید در تهران با اشاره به تروریسم پزشکی علیه مردم ایران گفت: اسامی 46 شخصیت حقیقی و حقوقی آمریکایی دخیل در تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران جمع آوری و تدوین شده و برای تحت پیگرد قرار دادن در اختیار دادستانی تهران قرار گرفته است.

باقری کنی افزود: دادستانی تهران طبق مواد قانونی از جمله مواد 5 و 8 قانون مجازات اسلامی و ماده 8 قانون مقابله با اقدام آمریکا در تروریستی نامیدن سپاه پاسداران، اقدامات قانونی مقتضی را برای تحت پیگیرد قراردادن این 46 آمریکایی دخیل در تحریم علیه مردم ایران، مورد توجه قرار خواهد داد.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران با بیان اینکه دستگاه قضا خود را در مقابل اقدامات خصمانه و جنایتکارانه آمریکایی‌ها بر ضد مردم ایران مسئول می‌داند، یادآور شد: متأسفانه کشورهای اروپایی نیز ایالات متحده را در اعمال تحریم دارویی و پزشکی علیه مردم ایران، همراهی می‌کنند.

باقری کنی همچنین با اشاره به شباهت عاملان و همراهان اعمال تحریم‌های دارویی و پزشکی علیه مردم عادی با تروریست‌های داعشی، تصریح کرد: تنها تفاوت تحریم‌کنندگان مواد دارویی و پزشکی با عناصر داعش این است که داعشی‌ها با شمشیر آدم می‌کُشند، اما تحریم‌گران دارویی و پزشکی با هفت‌تیرهای صدا خفه‌کن، کودکان و بیماران را می‌کشند.

 

کلیدواژه