عقرب 06, 1399 09:13 Asia/Kabul
  • سرلشکر باقری: فرانسه اقدامات تروریستی را به دین رحمت و عقلانیت نسبت می‌دهد

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت: دولت‌های غربی از جمله دولت فرانسه که گروه‌های تکفیری و تروریستی نظیر داعش، ساخته و پرداخته آنها است ، می‌خواهند اقدامات وحشیانه تروریستی را به دین رحمت، حکمت و عقلانیت، یعنی اسلام عزیز نسبت دهند.

سرلشکر پاسدار محمد باقری روز دوشنبه گفت: اظهارات ضد حقوق بشری امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه در حمایت از تداوم انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه پیامبر گرامی اسلام (ص) که او آن را حمایت از ارزش‌های سکولاریسم توصیف کرده است، بار دیگر ماهیت مدعیان دروغین حقوق بشری را عیان ساخت و نشان داد بر خلاف قواعد و اصول بین المللی، آنها کمترین توجهی در احترام به ادیان الهی ندارند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با تاکید بر ناکارآمدی و شکست سیاست‌های لیبرال دمکراسی در غرب افزود: دولت فرانسه که طی دو سال گذشته به دلیل چالش‌های داخلی اعمال سیاست‌های تبعیض‌آمیز در پایین‌ترین سطح مقبولیت قرار داشته و همچنان با جنبش‌های اعتراضی ملت خود دست و پنجه نرم می‌کند، این بار برای سرپوش نهادن بر ناکارآمدی خود در تدارک لایحه‌ای برای محدود کردن فعالیت مسلمانان در این کشور است.

سرلشکر باقری از نخبگان فکری و اندیشمندان جهان خواست ضمن توصیه به حاکمان و دولتمردان فرانسه از آنها بخواهند این بازی خطرناک را کنار بگذارند و بیش از این با عواطف، علایق و احساسات دینی ملت‌ها به خصوص بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان بازی نکنند.

مکرون پس از قتل فردی که تصاویر موهن از پیامبر اسلام (ص) را در کلاس‌های درس به نمایش ‌گذاشته بود، ضمن حمایت از انتشار چنین تصاویری، به بهانه آزادی بیان تاکید کرد کشورش به پشتیبانی از انتشار این تصاویر ادامه خواهد داد.

تگ

کامنت