عقرب 07, 1399 09:17 Asia/Kabul
  • تاکید ولایتی بر حفظ همبستگی ملت عراق در دفاع از یکپارچگی این کشور
    تاکید ولایتی بر حفظ همبستگی ملت عراق در دفاع از یکپارچگی این کشور

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در امور بین‌الملل گفت: مردم عراق با همبستگی عمیق ملی از یکپارچگی این کشور دفاع و دشمنان را مایوس خواهند کرد.

«علی اکبر ولایتی» مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در امور بین‌الملل روز سه شنبه در دیدار با «شیخ اکرم الکعبی» دبیر کل جنش مقاومت اسلامی النجباء عراق در تهران با اشاره به توطئه‌های آمریکا در منطقه گفت: از برکات خون شهدای مقاومت و مدافعان حرم، تصویب قانون اخراج نظامیان آمریکایی در پارلمان عراق است که‌ ثمرات ارزشمندی برای این کشور و منطقه خواهد داشت.
مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در امور بین‌الملل همچنین با تاکید بر گسترش روابط دو ملت ایران و عراق، افزود: اربعین حسینی اوج تجلی روابط دو ملت دوست و برادر است.
شیخ اکرم الکعبی نیز با اشاره به برخی توطئه‌ها برای ایجاد خدشه در روابط ایران و عراق گفت: آمریکا و مزدورانش در جهت تخریب روابط دو کشور حرکت می‌کنند؛ این در حالی است که عراقی‌ها با حمایت ایران در نبرد ضد داعش و مواجهه با اشغالگران آمریکایی مقاومت کردند.
دبیر کل جنبش مقاومت اسلامی النجباء عراق افزود: از برکات خون‌های پاک شهدای مقاومت همچون سردار «قاسم سلیمانی» و«ابو مهدی المهندس» یکپارچه کردن هر چه بیشتر جبهه مقاومت است.
سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که سوم ژانویه به دعوت رسمی مقامات عراق به این کشور سفر کرده بود، به همراه «ابومهدی المهندس» نائب‌رئیس بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و 8 نفر دیگر در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی نزدیک فرودگاه بغداد عراق، به شهادت رسید.

تگ