عقرب 24, 1399 12:18 Asia/Kabul
  • خطیب‌زاده ادعای ترور یک مقام القاعده در ایران را تکذیب کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با رد برخی گزارش‌های منتشر شده مبنی بر ادعای ترور یک مقام گروه تروریستی القاعده در ایران، هر گونه حضور اعضای این گروه در ایران را تکذیب کرد.

مقام‌های اطلاعاتی آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه آمریکایی "نیویورک‌تایمز" ادعا کرده‌اند، مرد شماره دو القاعده و بیوه پسر بن لادن سه ماه پیش در تهران توسط ماموران اسرائیلی به سفارش آمریکا ترور شدند.
«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز شنبه در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره برخی گزارش‌های منتشر شده از سوی منابع اسرائیلی و گزارش اخیر روزنامه نیویورک‌تایمز مبنی بر ادعای ترور یک مقام گروه تروریستی القاعده در ایران گفت، گروه تروریستی القاعده، زاده سیاست‌های غلط آمریکا و متحدانش در منطقه است.
خطیب‌زاده افزود، واشنگتن و تل‌آویو هر از چند گاهی برای شانه خالی کردن از مسئولیت اقدامات جنایت‌بار القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی در منطقه، تلاش می‌کنند با دروغ‌پردازی و درز اطلاعات ساختگی به رسانه‌ها، ایران را مرتبط با چنین گروه‌هایی به تصویر بکشند.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین با اشاره به رویکرد ضد ایرانی آمریکا گفت، هرچند آمریکا در گذشته نیز از طرح هیچ اتهام کذبی ضد ایران فروگذار نکرده، اما این رویکرد در دولت فعلی آمریکا تبدیل به یک روند دائمی شده و کاخ سفید تلاش کرده است با تکرار چنین اتهاماتی در اجرای طرح ایران‌هراسی خود بیش از پیش گام بردارد.
خطیب‌زاده تصریح کرد، بدون تردید این اتهام‌زنی‌ها در چارچوب جنگ همه‌جانبه اقتصادی، اطلاعاتی و روانی ضد مردم ایران انجام می‌شود و رسانه‌ها نباید تریبونی برای نشر دروغ‌های هدفمند کاخ سفید ضد ایران باشند.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به رسانه‌های آمریکایی توصیه کرد، در دام سناریوپردازی‌های هالیوودی مقام‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی نیفتند.

دبیرخبر: تقی زاده

کلیدواژه