عقرب 27, 1399 19:40 Asia/Kabul
  • احضار حافظ منافع کانادا به وزارت امور خارجه ایران
    احضار حافظ منافع کانادا به وزارت امور خارجه ایران

سفیر ایتالیا در تهران به عنوان حافظ منافع کانادا به وزارت امور خارجه ایران احضار و مراتب اعتراض به رفتارهای ضد حقوق بشری دولت کانادا در ارتباط با اتباع ایرانی به او ابلاغ شد.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «رضا نظرآهاری» مدیرکل آمریکای وزارت امورخارجه ایران روز سه‌شنبه با احضار «جوزپه پررونه» Giuseppe Perrone سفیر ایتالیا در تهران به عنوان حافظ منافع کانادا، مراتب اعتراض ایران به رفتارهای ضدحقوق بشری دولت آن کشور و ریاکاری آنها در ارتباط با رعایت حقوق شهروندی و کنسولی اتباع ایرانی مقیم کانادا  را به وی ابلاغ کرد.  
نظرآهاری، با اشاره به محروم بودن بیش از ۴۰۰ هزار ایرانی مقیم کانادا از دریافت خدمات کنسولی طی چند سال گذشته، ادامه بی توجهی دولت کانادا به درخواست های ارائه شده برای ایجاد دفتر کنسولی یا دفتر حفاظت منافع و فرار از این مسئولیت انسانی را امری غیرقابل قبول و مغایر با ادعاهای حقوق بشری این کشور دانست.
مدیرکل آمریکای وزارت امورخارجه ایران تصریح کرد: دولت کانادا با تبدیل کردن این کشور به بهشت امن مفسدان اقتصادی و مجرمان مالی دنیا، همچنان از زیر بار مسئولیت تعقیب و دستگیری و استرداد مجرمان شانه خالی می‌کند. 
در این دیدار همچنین به حافظ منافع کانادا در تهران ابلاغ شد، ادامه برخوردهای سیاسی و ابزاری این کشور، صلاحیت آن را در جایگاه مدعی دفاع از حقوق بشر برای نقد وضعیت حقوق بشر سایر کشورها، زیر سوال می‌برد.

کلیدواژه