قوس 03, 1399 17:03 Asia/Kabul
  • تحریم های ­آمریکا علیه کشورهای مستقل، سیاستی شکست خورده است

رییس مجلس شورای اسلامی ایران،تحریم‌های آمریکا علیه کشورهای مستقل را سیاستی شکست خورده دانست و افزود: این تحریم ها پایه‌های اقتصاد داخلی ایران را در شرایط تحریم محکم‌تر کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،«محمدباقر قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی ایران  در دیدار با «دریا اورس» سفیر ترکیه در ایران با اشاره به پیوندهای عمیق و تاریخی ایران و ترکیه،افزود: در سال­های اخیر علیرغم اعمال تحریم های ظالمانه و سیاست یکجانبه گرایی آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران، پایه های تولیدات داخلی کشور محکم تر و تهدیدها به فرصت تبدیل شدند.

قالیباف با بیان اینکه هر دو کشور باید از فرصت‌ها استفاده کرده و روابط اقتصادی و راهکارهای مشترک غلبه بر شرایط کرونایی را بیش از پیش تقویت کنند، گفت: روند رو به رشد ارتباطات دو کشور در منطقه، فرصت های فراوانی برای همکاری­های همه جانبه فراهم آورده که باید از آن در راستای منافع دو ملت بهره ببریم.

رییس مجلس شورای اسلامی ایران، ارتباطات میان مجالس ایران و ترکیه را مهم و با اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: توسعه همکاری های پارلمانی با کشورهای همسایه بویژه با پارلمان ترکیه از اولویت ­های مجلس شورای اسلامی است.

«دریا اورس» سفیر ترکیه در تهران نیز در این دیدار گفت: مجالس دو کشور از جایگاه مهمی برخوردار هستند و پارلمان ترکیه بر توسعه هرچه بیشتر مراودات پارلمانی با مجلس شورای اسلامی تأکید دارد.

سفیر ترکیه در تهران روابط تهران و آنکارا را تاریخی و رو به رشد خواند و بر اهمیت رفع موانع احتمالی در حوزههای مختلف مناسبات دوجانبه تأکید کرد.

کلیدواژه