قوس 05, 1399 18:20 Asia/Kabul
  • تسلیت فرا رسیدن سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س)
    تسلیت فرا رسیدن سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س)

فردا (پنجشنبه)6 قوس 1399، 10 ربیع‌الثانی 1442 هجری‌قمری، مصادف با 26 نوامبر 2020 سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) خواهر گرامی حضرت امام رضا (ع) است.

حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) در شهر مقدس قم واقع شده است؛ این شهر در شب وفات حضرت فاطمه معصومه (س) دختر امام موسی کاظم (ع)، غرق در سوگ و ماتم است.

مردم این شهر با برافراشتن پرچم‌ها و بیرق‌های سیاه به نشانه عزا، ارادت خود به این بانوی اسلام و عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به نمایش ‌می‌گذارند.

مردم ایران اسلامی هر سال در شب وفات حضرت فاطمه معصومه (س) با حضور در حسینیه‌ها، مساجد، حرم مطهر ایشان در قم و حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) در مشهد مقدس عزاداری می‌کردند که امسال بدلیل شیوع ویروس کرونا این مراسم‌ها بصورت مجازی و زیارت از راه دور انجام می شود.

امشب نیز در حرم مطهر حضرت معصومه (س) به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برنامه‌های وی‍‍ژه سخنرانی و مداحی به صورت رسانه‌ای و بدون حضور مردم برگزار می‌شود.

رادیو دری ،صدای جمهوری اسلامی ایران مرکز خراسان رضوی فرارسیدن سالروز وفات حضرت معصومه (س) را به همه مسلمانان به ویژه شیعیان جهان تسلیت می‌گوید.

تگ