قوس 14, 1399 12:23 Asia/Kabul
  • خطیب زاده: مقامات افغانستان در نشر اخبار دقت بیشتری داشته باشند
    خطیب زاده: مقامات افغانستان در نشر اخبار دقت بیشتری داشته باشند

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران، مقامات مسئول دولت دوست و برادر افغانستان را به دقت بیشتر در نشر اخبار و عدم تعجیل در صدور بیانیه های رسمی دعوت کرد.

به گزارش ایرنا؛ سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه ایران به دنبال اطلاعیه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه تصاویر منتشر شده در فضای مجازی در خصوص اهانت به برادران افغانستانی از اساس نادرست بوده ، تاکید کرد: اتفاق مورد نظر در ایران رخ نداده است.

خطیب زاده با ابراز تاسف از وقوع چنین حادثه ای در هر کجای جهان، مقامات مسئول دولت دوست و برادر افغانستان را به دقت بیشتر در نشر اخبار و عدم تعجیل در صدور بیانیه های رسمی دعوت کرد.

سعید خطیب زاده گفت: زمانی که قرار است در روزهای آینده خط آهن خواف - هرات به عنوان نماد یکی از بزرگترین همکاری‌های فی‌مابین از سوی روسای جمهور محترم ایران و افغانستان افتتاح شود، مراقبت از اقدام های‌ مشکوک بدخواهان روابط (تهران- کابل) ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی که در آن تعدادی به دست چند نفر مورد ضرب و جرح قرار می گیرند و منتسب به برادران افغانستانی شده است، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد بررسی های فنی حاکی از آن است که فیلم منتشره در فضای مجازی در کشور ایران اتفاق نیفتاده و نیروی انتظامی قویا این موضوع را که در ایران اسلامی چنین رفتاری با برادران مسلمان افغانستانی رخ داده باشد، تکذیب می کند.

این اقدام رسانه ای در آستانه افتتاح رسمی راه آهن خواف هرات از سوی روسای جمهور ایران و افغانستان و تلاش های دو کشور برای گسترش روابط، اقدامی مشکوک است و جای تامل دارد. 

تگ