جدی 04, 1399 16:56 Asia/Kabul
  • نمایندگی ایران در سازمان ملل اتهامات سایبری واشنگتن ضد تهران را رد کرد
    نمایندگی ایران در سازمان ملل اتهامات سایبری واشنگتن ضد تهران را رد کرد

سخنگوی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل متحد در نیویورک با رد اتهامات سایبری آمریکا اعلام کرد ایران خود از بزرگترین قربانیان حملات سایبری است.

خبرگزاری "رویترز" روز پنج‌شنبه به نقل از «علیرضا میریوسفی» سخنگوی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل در نیویورک نوشت، "ایران در تحریک خشونت و ایجاد نا آرامی در آمریکا هیچ دخالتی ندارد."
به نوشته رویترز، میریوسفی در ایمیلی به این خبرگزاری گفته است: "ایران خود از بزرگ‌ترین قربانیان حملات سایبری از جمله "استاکس نت" بوده و همواره بر لزوم ایجاد مکانیسمی بین‌المللی در سازمان ملل و دیگر نهادهای جهانی برای مقابله با حملات سایبری، تأکید داشته است.
روز گذشته (چهارشنبه) آژانس‌های امنیتی آمریکا مدعی شدند اطلاعات موثقی دارند که نشان می‌دهد عاملان سایبری ایرانی مسئول ایجاد وبسایتی با محتوای تهدید مقامات انتخاباتی آمریکا به مرگ بوده‌اند.
اداره تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) و آژانس امنیت زیرساخت‌ها و فضای سایبری، وابسته  به وزارت امنیت داخلی آمریکا در بیانیه‌ای مشترک مدعی شدند وبسایت "دشمنان مردم" که پس از انتخابات آمریکا راه اندازی شده و اکنون به حالت غیرفعال درآمده است، نشان‌گر "قصد ایرانی‌ها برای ایجاد تفرقه و بی‌اعتمادی در آمریکا و تضعیف اعتماد عمومی به روند انتخاباتی این کشور" بود.
این دو نهاد آمریکایی پیش‌تر نیز ادعا کرده بودند تهران قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا مداخله کند و بر نتیجه آن تأثیر بگذارد.

کلیدواژه