جدی 16, 1399 12:50 Asia/Kabul

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب تحرکات اخیر آمریکایی‌ها در عراق را آتش‌افروزانه دانست و هشدار داد اگر آمریکا امنیت منطقه را خدشه‌دار کند، حتماً پشیمان خواهد شد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری ، سردار سرتیپ پاسدار «محمد حجازی» جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز سه شنبه با اشاره به تحرکات نظامی اخیر آمریکا در منطقه افزود: این تحرکات و اقدامات ممکن است منطقه را به آتش بکشد.
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی درباره سخنان اخیر دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره محور مقاومت نیز گفت: موضع سپاه قدس نیز همان موضع سیدحسن نصرالله است.
«سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان یکشنبه شب در سالگرد شهادت سرداران مقاومت در سخنانی خطاب به آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها و متحدان آنان گفت: "هنگامی که سرداران مقاومت را ترور می کنید، بیداری ملت ها  بیشتر می شود و  پایبندی به حق افزایش می‌یابد."
سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» معاون پیشین سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه 13 جدی 1398 در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، با شلیک راکت از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.
این جنایت پلید آمریکا ضد فرماندهان مقاومت سبب شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق ضد اشغالگری آمریکا آغاز شود.

کلیدواژه